KABUĞUNUZU KIRIN!

Paylaş

KABUĞUNUZU KIRIN!

 Kabuğunuzu Kırın! Hele ki çatlakları hissetmeye başladıysanız hiç duraksamayın bile. Kimin yok hayata dair sancıları, hangimizin sıkıntısı yok ki? Herkesin her günü gökkuşağı mı, kimsenin kara bulutları yok mu üstünde sanıyorsunuz? Herkesin var. Kabuğumuzu kırmaya engel olan sıkıntılar değil ya da hayat karşımıza geçip çelme takmak için hazır beklemiyor. Önünüzde tek engel var oda sizsiniz. Ya başaramamaktan korktuklarımız ya da kabuğumuzdan çıkacak cesareti bulamadığımızdan her şeye geç kaldık. Zamanın kıymetini bilin. Başka bir an yok. Yapacak çok şeyimiz var oysa ama henüz hiçbir şey yapmadık ve en kötüsü bunu fark ettiğimizde zamanın akıp gitmiş olduğunu fark ediyoruz. Geç kaldık demek istemiyorum. Ne kadar geç kalmış hissedersek hissedelim hala yapmak istediğimiz çok şey var.

 Kabuğunuzu kırın! Kayıplarınızın başarısızlıklarınızın peşine takılıp kalmayın. Bir daha deneyin ya da zamanını bekleyin ve vakit kaybetmeden ileriye bakın. Olmuyorsa aynı noktada beklemeyin. Bir başka hayalinize geçin. Başaramadığınız şeyler belki vakti olmadığı için henüz gerçekleşmemiştir. Öyle düşünün. Kader kısmet denilen bir gerçek var, unutmayın! Kısacası yas tutup umutsuz olmayın. Kötü tecrübeler başarısızlıklar bile bize birçok şey öğretir. Öğrenin ve daha iyisini yapın. Hiç kimse sizden üstün ya da olağan üstü yeteneklere sahip değil. Hiç kimseye hayalleri altın tepsiyle de sunulmadı. Bu yüzden aynı şeyler size de olacak. Düşeceksiniz, kalkacaksınız yeri gelecek vazgeçmeye meyil edip ama asla pe etmeyeceksiniz. Umudunuzu asla yitirmeyeceksiniz. Buna mecbursunuz çünkü kimse sizin haylinizi gerçekleştirmek için çabalamayacak sizden başka. Başkalarının başarıları başkalarının maddi olanakları, başkalarının hayalini gerçekleştirmesine seyirci kalmamak için umudunuzu ve azminizi diri tutmalısınız. Silkelenin bahanelere sığınmayın hele ki kendinize hiç acımayın. İşte o zaman yenilgiyi kabullenmiş oluyorsunuz. Kabullenmiş ve kendinizi bu kabullenişi insanlara da kabul ettirmek için uğraşırken buluyorsunuz. Bunu yapmayın! Şartlarınız ne kadar zor olursa olsun kabuğunuzu kırın! Belki içinizden şöyle diyeceksiniz. ’’Bu o kadar da kolay değil.’’ Tabi ki değil. Zaten kim söyledi ki kolay olduğunu? Siz zoru başaracaksınız.

 Kabuğunuzu kırın! Çünkü siz kırmazsanız kimse sizi fark etmeyecek ve kabuğunuzdan çıkarmaya çalışmayacak. Bunu yalnız siz başarabilirsiniz. Ve başardığınızda ayağa kalkmaya çalışan bir kişi olarak değil insanlara ilham kaynağı olan biri olarak hayatınıza devam edeceksiniz. Kabuğunuzu kırın diyorum çünkü mutlu olmanız için bu gerekli. Umutsuzluk içinde kendi dünyanıza sıkışmış hissetmeniz sizin önünüzde size engel oluşturur. En önemlisi mutsuz hissedersiniz. Sadece başarılı olmak değil mesele, başarılı olduğu halde mutsuz olan bir sürü insan var. Asıl önemli olan sizin kendinizi iyi hissetmeniz ve nasıl bir durumda olursanız mutlu olacağınızı en iyi siz biliyorsunuz. Kabuğunuzu kırın! Unutmayın siz güçlüsünüz, güçlüsünüz çünkü her şeye rağmen ayakta olan insanlar güçsüz değildir ve bu yazıyı açtıysanız kabuğunu kırmaya niyetli bir kişiyle karşı karşıyayız demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir